Złoty medal w kumite do 55 kilogramów wywalczyła Aleksandra Rybacka podczas Mistrzostw Europy Seniorów i Juniorów Karate Shinkyokushin, które odbyły się we Wrocławiu. Suwalczanka wygrała trzy pojedynki, pokonując po kolei Litwinkę, Bułgarkę i w finale Chorwatkę.

We Wrocławiu 11 i 12 maja odbyły się Mistrzostwa Europy Seniorów i Juniorów Karate Shinkyokushin. W zawodach wzięło udział prawie 400 zawodników z 28 państw. W kadrze Polski znalazły się dwie reprezentantki z Suwałk Aleksandra Rybacka kumite juniorek do 55 kilogramów i Aleksandra Mozerys kumite juniorek do 55 kilogramów oraz kata juniorek.

Polska Reprezentacja Juniorów i Seniorów zdobyła łącznie 16 medali. Jedyny złoty medal w juniorach wywalczyła suwalczanka Aleksandra Rybacka, która została Mistrzynią Europy w kumite do 55 kilogramów. Zawodniczka z Suwałk wygrała trzy pojedynki pokonując po kolei Litwinkę, Bułgarkę i w finale Chorwatkę. Litwinkę pokonała w dogrywce przed czasem, zdobywając dwa kopnięcia na głowę. Z Bułgarką wygrała w pierwszej rundzie przez wazaari – jedno kopniecie na głowę. W finale sędziowie po pierwszej rundzie wskazali trzy do dwóch na zawodniczkę z Suwałk.

Aleksandra Mozerys przegrała dwa medale o włos. Startując w kata i kumite, zajęła dwa miejsca w ósemkach. W kata wygrała pierwszą rundę. W drugiej rundzie, o wejście do czwórki, spotkała się z Dunką i przegrała decyzją sędziów stosunkiem głosów trzy/dwa. W kumite wyszło podobnie, pierwszą walkę wygrała poprzez przewagę, w drugiej walce.

Trenerem Kadry Narodowej Juniorów był Shihan Marek Krejpcio.