Suwalczanin Tadeusz Walendykiewicz, żołnierz Obrony Terytorialnej z 12 batalionu lekkiej piechoty w Suwałkach, wygrał II Nocny Bieg Powstańca Styczniowego w kategorii +35.

W zawodach wystartowało ponad 50 biegaczy. Trasa liczyła około 17 kilometrów i wiodła przez Puszczę Augustowską. Bieg odbywał się w prawdziwie zimowych warunkach - trasa była zaśnieżona i pokryta miejscami lodem.

Ostatecznie Tadeusz Walendykiewicz ukończył bieg z czasem 1:04:36, co dało mu pierwsze miejsce w kategorii +35 oraz drugie w klasyfikacji open.

- To mój drugi start w tym biegu. W tym roku udało mi się poprawić wynik o jedną minutę - powiedział Tadeusz Walendykiewicz.

- To jednocześnie moje drugie zwycięstwo w 2019 roku. Dwa tygodnie temu wygrałem też bieg "Policz się z cukrzycą". W marcu planuję start w Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce Masters w Toruniu - dodał Walendykiewicz.

Dodatkowo Tadeusz Walendykiewicz został wybrany Najlepszym Sportowcem 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej w 2018 roku.