50 zawodników, niezwykle zacięte mecze, bardzo wysoki poziom i mnóstwo emocji. Zakończył się I turniej e-sportowy w PWSZ w Suwałkach organizowany wspólnie z klubem Wigry Suwałki.

W eliminacjach wzięli udział zawodnicy nie tylko z Suwałk, ale też m. in. Augustowa czy Olecka. Wystarczyło mieć ukończone 16 lat i wysłać swoje zgłoszenie. Zainteresowanie było tak duże, że limit miejsc został wyczerpany w kilkanaście godzin. W specjalnie stworzonej strefie na patio uczelni uczestnicy rywalizowali na konsolach w jedną z najpopularniejszych gier sportowych, czyli FIFĘ.

Wszystkie spotkania były niezwykle wyrównane, a o przejściu do kolejnej rundy często decydowały dogrywki. Po dniu eliminacji na sześciu najlepszych graczy (Emil Burzyńskim Daniel Kalinowski, Mateusz Huszcza, Dawid Szczerbowski, Mateusz Wojtukiewicz, Mateusz Baranowski) czekali już piłkarze Wigier: Jakub Świątek, Robert Bartczak, Sebastian Bergier, Arkadiusz Najemski oraz nowe nabytki suwalskiego klubu - Hiszpanie: Joel Huertos oraz Ivan Albert.

Finały pokazały, że piłkarze błyszczą nie tylko na boisku i niemal wszyscy w swoich meczach pokonali zwycięzców eliminacji. Zawodnicy Wigier musieli uznać wyższość jedynie Mateusza Baranowskiego, który wygrał cały turniej. Miejsce na podium uzupełnili: Arkadiusz Najemski i Robert Bartczak, a tuż za nimi uplasowali się Joel Huertos, Sebastian Bergier i Jakub Świątek. Sędzią zawodów był Oliwier Dziobkowski.

II edycja turnieju odbędzie się wiosną.