Michał Jeruć, wychowanek Wigier Suwałki, zagra w Pogoni Lębork. 22-letni suwalczanin pojawi się na boisku już wiosną.

Michał Jeruć grał w Wigrach aż 12 lat, przechodząc przez wszystkie szczeble szkolenia. W drużynach pełnił najczęściej funkcję kapitana. W wieku 15 lat zaczął trenować i grać w rezerwach Wigier w 4 lidze łącząc grę z występami w juniorach starszych walczących w barażach o Centralną Ligę Juniorów. Jako wyróżniający zawodnik uczestniczył też w treningach pierwszego zespołu.

Równolegle z grą w klubie Jeruć występował w kadrze województwa podlaskiego, grając w jednej drużynie m.in. z Bartoszem Drągowskim (obecnie Serie A FC Empoli). W międzyczasie defensywny zawodnik zaliczył testy w Legii Warszawa i wystąpił w programie Piłkarski Diament.

Po skończeniu szkoły średniej Michał Jeruć przeniósł się na Pomorze i rozpoczął studia na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Dziś jest na III roku studiów. Na uczelni poznał naszego bramkarza Patryka Labudę. Obecnie razem uczestniczą w kursie trenerskim UEFA C.

W ostatnich 2 i pół roku Jeruć trenował najpierw w Arce, potem grał w Czarnych Pruszcz Gdański (V liga) i pół roku w Centrum Pelplin gdzie był podstawowym zawodnikiem. Drużyna ta wycofała się po pół roku z ligi. Ostatnim klubem naszego nowego zawodnika był Orkan Rumia. W tym sezonie zdobył dla rumian 2 bramki. W Orkanie Jeruć spędził 1,5 roku zaliczając w międzyczasie testy w Gryfie Wejherowo, Bytovii Bytów czy KS Chwaszczyno.

Wyróżnikiem Jerucia jest twardy styl gry, nieustępliwość, odbiór górnych piłek. Dużo biega co pokazał w zimowych sparingach. W Pogoni sumiennie przepracował cały okres przygotowawczy. – Potrzebowałem zmiany, wyzwań i dlatego zdecydowałem się na grę w Pogoni. Kto mnie zna wie, że daje z siebie zawsze 100%. Chcę to pokazać wiosną na boisku – deklaruje zawodnik.