W Suwałkach szykuje się nowa impreza sportowa. Już 24 marca odbędzie się Arkadia Run. Zawodnicy przez cztery godziny będą biec lub spacerować wokół Zalewu Arkadia i wzdłuż Czarnej Hańczy.

Pierwszy w historii Suwałk bieg czterogodzinny Arkadia Run pod hasłem „Zobacz, na co Cię stać” odbędzie się 24 marca 2019 o godzinie 11:00. Będzie to wyzwanie nie tylko dla biegaczy, gdyż dystans można pokonać marszobiegiem lub spacerem. Dla tych, którzy nie są pewni swojej kondycji lub wolą krótsze imprezy dodatkowo zaplanowany jest bieg dwugodzinny.

Wszystkim uczestnikom, którzy będą pokonywać trasę wokół Zalewu Arkadia i wzdłuż Czarnej Hańczy zapewnione zostaną napoje i posiłki. Po 4 godzinach, czyli o 15:00 każdy dowie się, jaki dystans przemierzył. Tym, którzy pokonają od 5 do 24 kilometrów wręczone zostaną pamiątkowe dyplomy. Osoby, które przebiegną od 24 do 32 kilometrów otrzymają brązowe medale, od 32 do 42 kilometrów - srebrne, a złote ci, którzy w czasie 4 godzin pokonają co najmniej dystans maratoński, czyli 42 kilometry.

Pomysłodawcą wydarzenia jest 55-letni ultramaratończyk Wojciech Klekotko, który w ubiegłym roku zajął czwarte miejsce w swojej kategorii wiekowej w Mistrzostwach Polski w Biegu 24-godzinnym. Organizatorami imprezy jest Stowarzyszenie „Jesteśmy razem” i Run4You, we współpracy z suwalskim OSiR-em.

Na zakończenie zaplanowano wspólne ognisko, poprzedzone dekoracją zawodników. Każdy biegacz może sprawdzić swoje postępy, gdyż bieg zostanie powtórzony jesienią.

Zgłoszenia na bieg przyjmowane są na stronie protimer.pl. Zapiać się będzie można również na miejscu w biurze zawodów w dniu imprezy.