W trzecim meczu pierwszej rundy fazy play-off siatkarskiej 1. Ligi Mężczyzn, MKS Ślepsk Suwałki pokonał BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:21, 25:22, 25:21). Suwalczanie awansowali tym samym do półfinału rozgrywek.

Pierwszego seta w Bielsku bardzo dobrze rozpoczęli siatkarze Ślepska, którzy szybko objęli prowadzenie. Goście szybko doprowadzili do remisu. Do stanu 10:10 oba zespołu grały "punkt za punkt". W suwalskim zespole zaczął funkcjonować blok, który dał biało-niebieskim chwilę oddechu. Serią dobrych zagrywek popisał się Jakub Macyra. Bielszczanom nie można było odmówić walki, ale ostatnie piłki skuteczniej kończyli suwalczanie. Premierowa odsłona zakończył punktowy blok na Olegu Krikunie, atakującym BBTS.

W drugiej partii podopieczni Mateusza Mielnika narzucili wysokie tempo już od pierwszych piłek. Bielszczanie gonili wynik, ale to Ślepsk kontrolował grę. Kolejnego seta zamknął skutecznym atakiem Wojciech Winnik. W ostatniej, jak się później okazało odsłonie, rywalizacja na parkiecie mocno się wyrównała. Jakub Rohnka i Kamil Skrzypkowski popisali się kilkoma świetnymi zagraniami, które pozwoliły wypracować bezpieczną przewagę. Coraz więcej błędów popełniali wyraźnie zdenerwowani gospodarze. Rozluźnienie wkradło się również w szeregi suwalskiej drużyny, co skutkowało nerwową końcówką. Ostatni punkt meczu zdobył atakiem z prawego skrzydła Wojciech Winnik i przypieczętował awans Ślepska Suwałki do półfinału fazy play-off.

Podopieczni Mateusza Mielnika w walce o finał zmierzą się z KS Lechią Tomaszów Mazowiecki, która wyeliminowała KPS Siedlce. Pierwszy mecz w Tomaszowie już w najbliższy wtorek, 26 marca o godzinie 18:00. Spotkanie transmitowane będzie w Polsacie Sport.

źródło: Daniel Bobrowski Ślepsk Suwałki, fot.: Miłosz Kozakiewicz