Miejskie Święto Biegania RESO 10,5 wystartuje już 6 lipca. Tegoroczna impreza sportowa będzie ostatnią imprezą, w której do pokonania będzie dystans 10,5 kilometra. Za rok na miłośników biegania czekać będzie półmaraton, czyli 21-kilometrowa trasa.

- Od kilku już lat próbujemy rozbiegać Suwałki. Dziś z satysfakcją stwierdzam, że udało nam się to z dobrym skutkiem. Biegają całe rodziny, zakłady pracy czy instytucje - mówił w trakcie konferencji prasowej Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk - Udało nam się zorganizować olbrzymią imprezę dzięki zaangażowaniu pracowników Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz suwalskich przedsiębiorców, którzy wspierają suwalski sport i suwalski samorząd - dodał Czesław Renkiewicz.

RESO Suwałki 10,5 to cykliczna miejska impreza, w której w trzech ubiegłych latach wzięło udział ponad 3,5 tysiąca biegaczy, w tym wielu suwalczan. Wydarzenie integruje różne grupy społeczne. W biegach startują dzieci z przedszkoli z rodzicami, młodzież szkolna oraz seniorzy.

Tegoroczna odsłona Miejskiego święta biegania będzie ostatnią imprezą tego typu. Za rok na miłośników biegania czekać będzie półmaraton.

- Półmaratony w Polsce cieszą się ogromnym powodzeniem i popularnością. Po tym, jak z Suwałk za sprawą obwodnicy naszego miasta zginał tranzyt mamy większe pole do popisu. W przyszłym roku rozszerzymy bieg o kolejne ulice - zapowiedział Waldemar Borysewicz, dyrektor OSiR w Suwałkach.

- Cieszę się z tej zmiany. To pozytywnie wpłynie na promocję naszego miasta oraz tego biegu - powiedział Brosniaław Woźnialis, prezes zarządu RESO Europa Service - sponsor tytularny biegu.