Siatkarze MKS Ślepsk Malow Suwałki rozegrali dwa mecze kontrolne z Berlin Recycling Volleys - aktualnym mistrzem Niemiec. Suwalska drużyna zremisowała 2:2 w obu spotkaniach.

Czwartkowe spotkanie przebiegało pod znakiem bardzo ambitnej gry z obu stron i rotacji w składach, ale ostatecznie zakończyło się remisem 2:2 (25:23, 23:25, 25:20, 24:26). Remisem 2:2 (25:23, 11:25, 22:25, 25:23) zakończył się również drugi, piątkowy mecz kontrolny.

- Fajnie było sprawdzić się na tle mocnego rywala. Cieszy fakt, że praktycznie wszyscy zawodnicy dostali szansę na grę i mogli zaprezentować swoje umiejętności - powiedział Kacper Gonciarz, rozgrywający MKS Ślepsk Malow Suwałki.

- Wyniki "niesiatkarske", bo 2:2 z mistrzem Niemiec. Dużo rotacji składem w obu zespołach. Szczególnie dobrze zaprezentowaliśmy się w ataku i bloku, co bardzo cieszy. Staramy się utrzymywać nasze założenia i wkomponować nowego zawodnika Josha Tuanigę w nasz styl gry, więc każde kolejne spotkanie i treningi działają na naszą korzyść - powiedział Mateusz Mielnik, asystent trenera MKS Ślepsk Malow Suwałki.

foto, żródło: MKS Ślepsk Malow Suwałki