Sensacja - tak w skrócie można podsumować wczorajszy mecz MKS Ślepsk Malow Suwałki. Suwalczanie w historycznym, pierwszym meczu w PlusLidze, pokonał faworyzowaną Asseco Resovię Rzeszów 3:1 (23:25, 25:17, 25:16, 25:22).

Biało-niebiescy rozpoczęli środowe spotkanie od sporej niedokładności w grze. Z całą pewnością spowodowane było to adrenaliną i ciężarem meczu, bowiem podopieczni Andrzeja Kowala, jako zespół, pojawili się na parkietach PlusLigi po raz pierwszy.

W drugiej połowie pierwszej partii siatkarze MKS Ślepsk Malow Suwałki wyraźnie poprawili swoją grę, co skutkowało odrobieniem strat i pokazało, że nie zamierzają oddawać inicjatywy gospodarzom zbyt łatwo. W pozostałych odsłonach spotkania to właśnie biało-niebiescy dyktowali warunki i ostatecznie zwyciężyli w hali Podpromie z wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski.

MVP inauguracyjnego meczu w Rzeszowie został Nicolas Szerszeń. Co ciekawe, 23-letni przyjmujący trafił do Suwałk właśnie z Asseco Resovii Rzeszów.

W 3. kolejce PlusLigi suwalczanie zmierzą się z wicemistrzem Polski - Projektem Warszawa. Stołeczni rozpoczęli sezon 2019/2020 od dwóch zwycięstw. Początek meczu 4 listopada, o godzinie 17:30 w hali Arena Ursynów w Warszawie.