O zgłoszenie Suwałk jako miasta, w którym zostaną rozegrane mecze w ramach Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn, interpelowała w grudniu ubiegłego roku radna Anna Ruszewska. Jak się okazało, w hali Suwałki Arena nie ma możliwości organizacji takich meczy, gdyż ma za mało miejsc.

Suwalski ratusz o możliwość rozegrania meczy Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn w 2021 roku zapytał Polski Związek Piłki Siatkowej. Jak się okazało, przy organizacji dużych imprez siatkarskich takich jak, „Memoriał", „Mistrzostwa Świata", „Mistrzostwa Europy" - jednym z najważniejszych parametrów, narzuconych przez organizatora zawodów jest odpowiednia pojemność hali w odniesieniu do widowni. 

- Na tego typu zawodach przy męskiej piłce siatkowej widownia ta powinna posiadać 8-10 tysięcy miejsc siedzących, dlatego zgłoszenie Suwałk, jako miasta w którym zostanę rozegrane mecze w ramach Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn w 2021 roku nie jest uzasadnione - poinformował Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Przypominamy, że w hali Suwałki Arena znajdują się trybuny na 2121 miejsc.