Suwalska „jedenastka” zachęca do podjęcia nauki w klasie sportowej o profilu lekkoatletyka. Zainteresowani uczniowie do 12 marca powinni złożyć podanie.

Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil Witolda Urbanowicza w Suwałkach od szeregu lat zaliczana jest do czołowych szkół w województwie podlaskim w lekkiej atletyce. Placówka współpracuje z Lekkoatletycznym Uczniowskim Klubem Sportowym "Hańcza" Suwałki, w którym trenuje Maria Andrejczyk.

- Uczące się w naszej szkole dzieci korzystają z dobrej bazy dydaktycznej i wysokiego poziomu nauczania. Pozwala to młodym adeptom sportu umiejętnie łączyć swoją pasję sportową z edukacją. Młodzi sportowcy będą mieli 10 godzin zajęć sportowych w tygodniu, obiady, oraz niezbędny sprzęt sportowy - poinformowali przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 11.

Zainteresowanie uczniowie w pierwszej kolejności powinni do 12 marca złożyć podanie w sekretariacie szkoły w terminie. Wzór podania znajduje się w sekretariacie, bądź jest do pobrania na stronie internetowej szkoły.

Następnie 17 i 18 marca odbędą się testy sprawnościowe