W sobotę (12 września) w Lublinie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Zawodnicy LUKS "Hańcza" ustanowili wiele rekordów życiowych oraz wywalczyli 9 medali.

Mistrzyniami Mistrzostw zostały Gabriela Szczodruch w skoku wzwyż z wynikiem 145cm oraz Nadia Dydzińska w skoku w dal z wynikiem 4,70m.

Mateusz Żyliński w rzucie oszczepem z wynikiem 47,70m zdobył srebrny medal, natomiast w rzucie dyskiem z wynikiem 31,88m zajął 9 miejsce. Srebrny medal zdobyła również Majka Niewiarowska w skoku wzwyż z wynikiem 145cm, natomiast w rzucie oszczepem 3 miejsce z wynikiem 24,14m.

Na najniższym stopniu podium stanęli: Natalia Gugnowska - 80m ppł - 13.54s, 200m ppł - 33.59, Kornelia Nowikowska - pchnięcie kulą - 10.13m, Julia Marcinkiewicz - skok w dal - 4.39m, 80m ppł - 4miejce - 13.74s, Emilia Wasilewska - skok wzwyż 145 cm.

Tuż za podium znaleźli się: Jan Popławski - 200m ppł - 5 miejsce - 32.53s , skok w dal - 4.78 - 9 miejsce, Łukasz Kutyło - 300m - 43.02s - 6 miejsce, Patryk Lutyński - skok w dal - 4.72m - 10 miejsce.