Rada nadzorcza Wigier Suwałki ma podjąć decyzję dotyczącą obecnego prezesa klubu Dariusza M., któremu Prokuratura Regionalna w Białymstoku postawiła m.in. zarzut kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

- Na przyszły tydzień zaplanowane jest posiedzenie rady nadzorczej spółki wraz z zaproszonymi gośćmi celem podjęcia stosownych decyzji w związku z zaistniałą sytuacją. Wcześniejsze spotkanie władz spółki nie było możliwe z uwagi na zachorowania niektórych osób - poinformowała Marta Adamczewska, dyrektor biura Wigry Suwałki S.A. Wigry Suwałki S.A.

Przypominamy, iż Dariusz M. funkcję prezesa Wigier Suwałki sprawuje od czerwca 2019 roku. Tę samą funkcję pełnił również w latach 2011-2018.

W grudniu ubiegłego roku Dariusz M. usłyszał zarzuty kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, posłużenia się nierzetelnymi fakturami na łączną kwotę około 1,3 miliarda złotych i uszczuplenia należności Skarbu Państwa na kwotę około 300 milionów złotych z tytułu nieodprowadzonego podatku VAT, a także udział w praniu pieniędzy w kwocie ponad 270 milionów złotych.

Dariusz M. został zatrzymany i tymczasowo aresztowany.

Jak poinformował nas rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Białymstoku Paweł Sawoń, śledztwo nadal trwa i obecnie nie sposób wskazać termin zakończenia postępowania.