W meczu 25. kolejki PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki pokonali Trefl Gdańsk 3:1 i przełamali tym samym serię ligowych porażek. 

- Na pewno takie zwycięstwo nas cieszy. Nawet pomimo tego, że dzisiaj grali bez swojego podstawowego zawodnika, ale w tym sezonie pokazali już nie jedną, która przynosi efekt. Dla nas jest ważne, że w takim meczu wygrywamy. Oczywiście Trefl Gdańsk ma teraz inne cele, my mamy inne, ale po serii porażek bardzo się cieszymy się z tego zwycięstwa, które daje nam chwilę spokoju - powiedział tuż po zakończeniu spotkania Andrzej Kowal, szkoleniowiec Ślepska Malow Suwałki.

MVP, czyli najlepszym zawodnikiem spotkania, został Joshua Tuaniga, rozgrywający biało-niebieskich. W zespole gości, zdaniem obserwatorów widowiska, najlepiej spisał się Bartłomiej Lipiński.

Kolejnym rywalem biało-niebieskich będzie ostatni w tabeli, pogłębiony w kryzysie MKS Będzin. Początek meczu 28 lutego o godzinie 17:30 w Hali Sportowo-Widowiskowej "Suwałki Arena". Telewizyjną transmisję wydarzenia przeprowadzi telewizja Polsat Sport, a relację radiową Polskie Radio Białystok.