Ponad 1,5 miliona złotych z budżetu województwa trafi do 52 klubów z naszego regionu. Wśród wspartych finansowo drużyn znalazł się klub Wigry Suwałki.

Najliczniej na konkurs ogłoszony 22 stycznia odpowiedziały drużyny piłkarskie. Największe dofinansowanie spośród tego typu klubów otrzymają reprezentujące region w II Lidze Wigry Suwałki, które otrzymają 90 tysięcy złotych. Środki z budżetu województwa zasilą też drużyny występujące nawet w niższych klasach rozgrywkowych - trzecioligowy Ruch Wysokie Mazowieckie, czwartoligowe zespoły jak np. Tur Bielsk Podlaski czy ŁKS 1926 Łomża, a także reprezentanci najniższych lig w naszym województwie - ligi okręgowej i A Klasy.

Jest to kolejna pula wsparcia dla podlaskich zespołów sportowych. Wcześniej łącznie milion złotych otrzymało dziewięć klubów, które reprezentują nasze województwo w najwyższych klasach rozgrywkowych w Polsce (m.in. Jagiellonia, Ślepsk czy Lowlanders).

- Chcemy, żeby sport w naszym regionie rozwijał się nie tylko na tym najwyższym poziomie, ale także w lokalnych rozgrywkach. Jest to niezbędne, aby pokazać potencjał sportowy całego województwa. Dlatego z naszego budżetu przekazujemy rekordowe środki - ponad 1,5 miliona złotych, również dla tych najmniejszych zespołów. Mamy nadzieję, że takie wsparcie pozwoli działać klubom także w trudnym czasie pandemii - podkreśla marszałek Artur Kosicki.