Prezydent Suwałk spotkał się dziś (2 czerwca) z Marią Andrejczyk oraz jej trenerem Karolem Sikorskim, by pogratulować sukcesu, który nasza zawodniczka osiągnęła podczas Pucharu Europy Miotaczy w Splicie.

- To ogromne osiągnięcie i potwierdzenie Pani doskonałej formy. Liczę, że utrzyma się ona do olimpiady w Tokio. Mam nadzieję, że poprawi tam Pani swój wyczyn, a ja będę mógł powitać Panią na lotnisku gratulując olimpijskiego medalu. Dlatego też chcemy dalej wspierać rozwój Pani kariery sportowej - powiedział w trakcie spotkania Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Podczas spotkania prezydent Suwałk wręczył Marii Andrejczyk stypendium olimpijskie III stopnia, natomiast trenerowi Karolowi Sikorskiemu nagrodę specjalną za osiągnięcia sportowe szkolonej zawodniczki.

- Zawsze pamiętam o Suwałkach i cieszę się, że Suwałki pamiętają o mnie. Zdrowie i forma dopisuje zatem liczę, że plan na igrzyska olimpijskie zostanie zrealizowany - powiedziała Maria Andrejczyk, reprezentantka klubu LUKS Hańcza Suwałki.