Trwa budowa pomostu na wyspę na Zalewie Arkadia. Zgodnie z dokumentacją przetargową inwestycja ma być gotowa za tydzień. Czy wykonawca zdąży z zakończeniem prac?
Gotowa jest już konstrukcja pomostu posadowiona na drewnianych palach. Obecnie montowane jest poszycie pomostu z kompozytu drewnopodobnego. Następnie wykonawca przystąpi do wykonania drewnianych barierek.
Czasu pozostało jednak niewiele. Firma Danbud zadeklarowała w przetargu, że pomost wykona do 10 maja.
Pomost łączący brzeg zalewu z wyspą będzie miał 80 metrów długości oraz 3 metry szerokości. Jego odległość od powierzchni wody ma umożliwić swobodny przepływ wody, a bliżej wyspy także rowerów wodnych, kajaków oraz łódek. W planach jest również oświetlenie pomostu oraz montaż ławek.
Inwestycja pochłonęła z budżetu miasta prawie 289 tysięcy złotych.