Radny Jacek Niedźwiedzki pyta o sytuację w Suwalskiej Orkiestrze Kameralnej

foto: Kamil Jutkiewicz

Z interpelacją w sprawie sytuacji w Suwalskiej Orkiestry Kameralnej zwrócił się do prezydenta Suwałk radny Jacek Niedźwiedzki.

Nie milkną echa sprawy związanej z nieprzedłużeniem umów obecnemu dyrygentowi oraz ponad połowie składu Suwalskiej Orkiestry Kameralnej.

Do prezydenta Suwałk wpłynęła interpelacja radnego Jacka Niedźwiedzkiego, który stwierdził, iż niepokojące są informacje w jaki sposób odbyło się rozwiązanie umów i jakie przesłanki temu towarzyszyły.

Radny poprosił również prezydenta Suwałk o informację na jakim etapie jest sprawa związana z orkiestrą, czy podpisane są nowe umowy z muzykami i dyrygentem oraz poprosił o informację, czym kierował się dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury Ignacy Ołów podejmując decyzję o nieprzedłużaniu umów.