Bulwarom przy Czarnej Hańczy, od mostu przy ulicy Wojska Polskiego do ulicy 1-go Maja, suwalscy radni nadali nazwę „Bulwary imienia Wacława Kunca”.
Dziś (25 stycznia), podczas sesji rady miejskiej, suwalscy radni jednogłośnie zdecydowali o nadaniu nazwy „Bulwary imienia Wacława Kunca” terenom rekreacyjno-parkowym przyległym bezpośrednio do Czarnej Hańczy od mostu przy ulicy Wojska Polskiego do ulicy 1-go Maja.
Wacław Kunc urodził się w 1870 roku w Grodnie. Był znanym suwalskim przedsiębiorcą i społecznikiem. Jego ojciec Józef zajmował się browarnictwem w Warszawie, a w 1888 roku założył browar parowy w Suwałkach, którym zarządzał początkowo Piotr Kunc, najprawdopodobniej jego bratanek. Wacław Kunc przyjechał do Suwałk w 1895 roku, a w 1900 roku po założeniu rodziny został właścicielem suwalskiego browaru pod nazwą „W. Kunc” . Wacław Kunc włączył się w suwalskie życie gospodarczo – społeczne. W 1901 roku pełnił urząd honorowego radnego miejskiego, a w 1906 roku został członkiem komisji przedwyborczej do I Dumy Państwowej. Wraz z żoną należał do grona najhojniejszych suwalskich darczyńców. W 1924 roku ofiarował kościołowi pw. Św. Aleksandra dzwon „Wacław”. Był właścicielem kinematografu „Filmja” przy ul. Kościuszki 82. W okresie wielkiego kryzysu z jego inicjatywy powstała przy browarze kuchnia dla bezdomnych. Po wybuchu II Wojny Światowej udzielił miastu pożyczki na cele socjalne. W czasie okupacji zatrudniał Polaków ponad potrzeby browaru chroniąc ich przed wywózką do pracy przymusowej w Niemczech, pomagał również żonom oficerów i podoficerów. Wraz z żoną byli osobami mocno wierzącymi i modlili się, by Bóg ich razem zabrał do domu Ojca. Wacław Kunc zmarł parę godzin po żonie 12 stycznia 1957 roku. Oboje spoczywają na suwalskim cmentarzu. Byli pracownicy browaru „w dowód pamięci” w 1992 roku postawili na ich grobie pomnik.