Ratusz ogłosił przetarg na zakup nowego samochodu. Na oferty miasto czeka do 12 września.
Dokumentacja przetargowa opisuje szereg wymagań, jakie ma spełnić nowe auto. Zgodnie z opisem dołączonym do przetargu, powinien to być samochód fabrycznie nowy z 2024 roku, w segmencie minimum D oraz mieć nadwozie typu liftback. Ponadto nowe auto ma być wyposażone w silnik benzynowy o pojemności minimum 1900 cm3 i mocy minimum 180 kW oraz posiadać napęd na obie osie. Samochód powinien być w kolorze czarnym metalizowanym, natomiast tapicerka w kolorze brązowym.
Wyszczególniono także wyposażenie dodatkowe, które nowy samochód powinien posiadać m.in. czujniki parkowania z przodu i z tyłu pojazdu, elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka zewnętrzne, minimum 8 poduszek powietrznych, podgrzewaną kierownicę, podgrzewane minimum cztery miejsca, koła na oponach letnich na felgach aluminiowych min 18”, dodatkowy komplet opon zimowych klasy premium, rolety przeciwsłoneczne tylnych szyb bocznych i szyby tylnej, a także bagażnik o pojemność min. 550 litrów.
Ile nowy samochód służbowy będzie kosztował i jakiej będzie marki, okaże się w 12 września, gdyż na ten dzień zaplanowano otwarcie ofert.