Władze Suwałk odpowiedziały na interpelację radnego Kamila Lauryna w sprawie wyłączania ulicznego oświetlenia.
Pod koniec września radny Kamil Lauryn zwrócił się do prezydenta Suwałk z interpelacją w sprawie wyłączania oświetlenia ulicznego.
– Wsłuchując się w liczne prośby mieszkańców, którzy przemieszczają się pieszo, czy też rowerami, uświadomiłem sobie, iż wyłączenia oświetlenia ulicznego w naszym mieście twa zbyt długo, bo od 29 kwietnia 2022 roku, co stanowi wielkie zagrożenie – napisał w piśmie radny Kamil Lauryn.
W odpowiedzi na interpelację, zastępca prezydenta Suwałk Grzegorz Krysa poinformował, iż ze względu na złożoność sprawy tj. wzrost kosztów ponoszonych z tytułu opłat za energię oraz trwające prace nad planem budżetu na przyszły rok wymagane są dodatkowe analizy oraz pozyskanie niezbędnych danych. W piśmie wskazano, iż po zebraniu niezbędnych informacji, radny niezwłocznie otrzyma odpowiedź w tym zakresie.