Zły stan powietrza w Suwałkach. Normy przekroczone aż o 731%

„Zła jakość powietrza!”. Taki komunikat pojawił się dziś w aplikacji monitorującej stan powietrza w Suwałkach. Znacząco przekroczone normy pyłów odnotowały 4 czujniki na terenie miasta.

Dziś (19 lutego) o godzinie 21:30 czujnik przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie wskazał przekroczenie normy stężenia pyłów o średnicy  2,5 mikrometra aż o 731%. 

Zły stan powietrza odnotowano również przy ulicy Mickiewicza, gdzie czujnik pokazał przekroczenie stężenia pyłów PM2.5 o 706% oraz przy ulicy Wojska Polskiego, gdzie zanotowano stężenie pyłów PM2.5 przekroczone o 564%. Znaczne przekroczenie stężenia pyłów o średnicy 2,5 mikrometra odnotowano również przy ulicy Północnej. Czujnik wskazał tam przekroczenie o 333%.

Jakość powietrza jest bardzo zła i ma negatywny wpływ na zdrowie. Osoby chore, starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny bezwzględnie unikać przebywania na wolnym powietrzu.

Przypominamy, że stan powietrza w naszym mieście można sprawdzić na bieżącą na stronie map.airly.eu.