Zebrano już 120 tysięcy złotych z planowanych 150 tysięcy złotych na rzecz pogorzelców ze wsi Pobondzie w gminie Rutka-Tartak.
Dużym echem wśród lokalnej społeczności odbiła się tragedia 91-letniego mężczyzny i jego 88-letniej żony, którzy w Wigilię stracili cały dom w wyniku pożaru. Artykuły i nagrania z informacją o zbiórce spotkały się z dużym zainteresowaniem. Nagranie na facebookowym profilu Kuriera Suwalskiego o prowadzonej zbiórce obejrzało ponad 300 tysięcy osób.
Dzięki wsparciu mieszkańców i darczyńców z całej Polski udało się już zebrać ponad 120 tysięcy złotych ze 150 tysięcy złotych zaplanowanych do zebrania. Środki pozwolą na rozbiórkę spalonego domu, uporządkowanie pogorzeliska oraz zakup i montaż całorocznego kontenera mieszkalnego, wyposażonego w podstawowe meble i sprzęty potrzebne do codziennego życia.
Zbiórka jest dostępna pod adresem: https://zrzutka.pl/7hns7m. Każda wpłata daje nadzieję seniorom na spokojne życie po dramatycznej tragedii, która ich spotkała.

