Wszechstronny instrumentalista, dyrygent oraz kompozytor Woytek Mrozek, któremu będzie towarzyszyła Suwalska Orkiestra Kameralna, wystąpi także w roli przewodnika uzbrojonego w wiadomości, ciekawostki i anegdoty. 

Program „Tańce Swiata” potwierdza kunszt wszystkich występujących artystów, a dla wielu widzów może być odkryciem nieznanych kręgów muzyki, sposobów jej wykonania, możliwości instrumentów. To właśnie jest najcenniejsze w koncertach Woytka Mrozka – odkrywanie radości płynącej z obcowania z muzyką. Projekt ten sięga najodleglejszych korzeni muzyki i we współczesnym świecie ociera się o wirtuozerię wypracowaną na przestrzeni stuleci. Uniwersalizm narracji języka muzycznego i jego niebywała ekspresja są pomostem między wykonawcami i słuchaczami, co buduje emocjonalne więzi pozytywnej energii.

Ciekawostki dotyczące wykonywanych utworów, wiadomości o instrumentach oraz anegdoty opowiadane przez Woytka Mrozka są dodatkową atrakcją koncertu. Okazuje się, że mistrz świetnie łączy różne role: wszechstronnego instrumentalisty, dyrygenta, kompozytora i konferansjera. Woytek Mrozek udowodnił niejednokrotnie, że lubi przekraczać schematy dzielące muzykę na popularną i elitarną, szukając nowych środków wyrazu i sposobów dotarcia do szerokiej publiczności.

Koncert odbędzie się w najbliższy piątek, 10.11.2017, o godzinie 19:00 (Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5)

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy do wygrania jedną podwójną wejściówkę. Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na pytanie: O której godzinie odbędzie się koncert Woytka Mrozka? Odpowiedź prosimy przesłać na adres konkurs@kuriersuwalski.pl dziś do godziny 22:00. Spośród poprawnych odpowiedzi wylosujemy zwycięzców, których o wygranej poinformujemy drogę e-mailową.