W suwalskiej noclegowni już można było poczuć świąteczną atmosferę. Wszystko za sprawą kolacji wigilijnej zorganizowanej dla osób bezdomnych. Były życzenia, słowa wsparcia, rozmowy przy wspólnym stole, a także prezenty przekazane przez suwalczan w ramach akcji „Paczka dla Bezdomnego".

W piątek (15 grudnia) w suwalskiej noclegowni odbyła się kolacja wigilijna. Do wspólnego stołu zasiedli bezdomni, a także pracownicy ośrodka, zastępca prezydenta Suwałk Ewa Sidorek, naczelnik wydziału spraw społecznych Honorata Rudnik, proboszcz parafii pw. Św. Kazimierza Królewicza ksiądz Lech Łuba, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Leszek Lewoc, studenci PWSZ biorący udział w Studenckich Patrolach Interwencyjnych, prezes i wiceprezes Spółdzielni Socjalnej "Perspektywa" Marzenna Burba i Marzena Burzycka, które prowadzą suwalską noclegownię i zorganizowały wspólną Wigilię.

Zaproszeni goście życzyli osobom przebywającym w noclegowni, by udało im się ułożyć życie i rozwiązać wszelkie problemy, które pozwolą im wyjść z bezdomności, tak by to były ich ostatnie święta w noclegowni.

Po życzeniach i przełamaniu się opłatkiem wszyscy zasiedli do wspólnego stołu, na którym były tradycyjne polskie potrawy. Następnie przyszedł czas na prezenty, które w ramach akcji "Paczka dla Bezdomnego" przekazali suwalczanie, ale również szkoły i przedszkola.

- Dzięki akcji "Paczka dla Bezdomnego” i hojności suwalczan udało się zrobić trzydzieści prezentów. Znalazły się w nich słodycze, środki higieniczne, kosmetyki, skarpetki, bielizna i żywność. Pierwsze paczki przekazaliśmy bezdomnym, którzy byli na kolacji wigilijnej w noclegowni. Kolejne prezenty rozdamy osobom, które w najbliższym czasie trafią do naszego ośrodka - poinformowała Marzenna Burba, prezes Spółdzielni Socjalnej "Perspektywa".

- Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję. Sprawili oni ogromną radość bezdomnym, ale pokazali także, że ktoś o nich pamięta - dodała Marzenna Burba.

wigilia noclegownia suwałki

wigilia w noclegowni w suwałkach