Dziś prezydent Suwałk odwiedził w szpitalu pierwsze narodzone w nowym roku dziecko. Czesław Renkiewicz spotkał się z małym Szymonem oraz jego rodzicami. Chłopiec przyszedł na świat 1 stycznia o godzinie 6:00.

Dziś (2 stycznia) na oddziale ginekologii, patologii ciąży i położnictwa suwalskiego szpitala prezydent Suwałk złożył gratulacje rodzicom pierwszego suwalskiego dziecka urodzonego w nowym 2018 roku. Mały Szymon urodził się 1 stycznia o godzinie 6:00.

Szymon Naruszewicz to syn Marka i Katarzyny Naruszewicz. Waży 4,62 kilograma i ma 59 centymetrów wzrostu. Jest trzecim dzieckiem państwa Naruszewicz. W domu czeka na niego 3-letni brat Tymoteusz oraz 14-miesięczna siostra Antonina.

Tradycyjnie jak co roku Czesław Renkiewicz wręczył na ręce rodziców wyprawkę niemowlęcą: wózek, fotelik, matę edukacyjną, komplet dziecięcy: pajac, body, kocyk, łóżeczko turystyczne, karuzelę z pozytywką, śpiochy oraz zabawki o łącznej wartości 2.700 złotych.

- Cieszę się, że dziecko jest zdrowe. Gratuluję rodzicom i życzę powodzenia w wychowaniu dziecka - mówił Czesław Renkiewicz.

W Suwałkach już od kilku lat utrzymuje się stały dodatni przyrost naturalny. Pod tym względem miniony rok był ponownie dobry. W 2017 roku w Suwałkach urodziło się 735 osób (to wstępna liczba. Mogą jeszcze dotrzeć do Urzędu Miejskiego w Suwałkach dodatkowe informacje na temat urodzeń Suwalczan w 2017 roku). Natomiast zmarło 581 mieszkańców Suwałk. Dla porównania w 2016 urodziły się 762 osoby, a zmarło 545 Suwalczan.