Już po raz szósty ulicami Suwałk przejdzie Orszak Trzech Króli. Przemarsz wyruszy spod aquaparku i zakończy się w Parku Konstytucji 3 Maja, gdzie ustawiona będzie stajenka.
W tym roku wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich – wszyscy do stajenki”. Organizatorzy orszaku chcą przypomnieć, że Jezus przyszedł na świat, aby odkupić każdego człowieka, niezależnie od koloru skóry, wieku, poglądów czy światopoglądu.
Suwalski Orszak Trzech Króli wyruszy w sobotę o godzinie 13:00 spod aquaparku. Pierwsza scena na drodze Orszaku to „Pierwszy grzech”. Inscenizacja kuszenia Ewy odbędzie się na schodach przed Suwalskim Ośrodkiem Kultury. Scenę wystawi Parafia pw. Św. Kazimierza Królewicza.
Jak co roku zebrani będą też świadkami „Walki dobra ze złem” pod pomnikiem Papieża Jana Pawła II, gdzie diabły spróbują zatrzymać wędrujących do stajenki.
Finałowa „Stajenka” – muszla koncertowa w Parku Konstytucji 3 Maja to zwycięstwo dobra nad złem. Pasterze i wszyscy wędrujący z Królami pokłonią się Jezusowi. Tę scenę przygotują członkowie Wspólnoty Parafialnej kościoła pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła.