Już w najbliższy weekend w naszym mieście odbędzie się wydarzenie pod nazwą „Stacja Pogodne Suwałki”. W programnie spotkania z rodziną Łopacińskich, himalaistą Leszkiem Cichym i suwalczanką Zuzanną Andruczyk, filmy dokumentalne, koncert Eleny Rutkowskiej z zespołem „Cygańskie czary” oraz widowiskowy pokaz Ice Show i Fire Ice Carnival.

Wojciech Łopaciński to zapalony podróżnik, ale w odróżnieniu od większości globtroterów nie podróżuje sam. Wraz z rodziną w czerwcu 2014 roku wyruszył z Torunia w podróż swojego życia. Razem odwiedzili niemal wszystkie kontynenty. W 2017 roku odbyli wspólnie kolejną podróż, tym razem szlakiem Stasia i Nel.

Suwalczanie będą mogli również spotkać się z Leszkiem Cichym, który jest pierwszym Polakiem, który zdobył Koronę Ziemi, wraz z Górą Kościuszki, Piramidą Carstensza, Elbrusem i Mont Blanc.

W niedzielę o godzinie 17:00 na placu Marii Konopnickiej odbędzie się pełne wigoru i radości życia widowisko muzyczno-taneczne kuszące orientalną zmysłowością i cygańskim temperamentem. „Cygańskie czary” to autentyczna romska muzyka, śpiew i taniec najwspanialszych romskich utworów, bogate i barwne stroje, niezapomniana atmosfera zaczarowanego i tajemniczego świata Romów.

Sprawdź program >>