Już jutro odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkietry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Co tego dnia będzie działo się w Suwałkach?

Od godzinie 15:00 w muszli koncertowej w Parku Konstytucji 3-go Maja odbędą się koncerty suwalskich zespołów. Wystąpi Wokalny Ocean Życia, Densi, MUV, Od/nova, SpookLight i Blue Mahoe. Blok koncertów o godzinie 20:00 zakończy ,,Światełko do nieba”, czyli pokaz laserów z muzyką na żywo.

Niedzielny finał WOŚP będzie miał też swoją odsłonę sportową. Od 12:00 do 16:00 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji na chętnych będą czekać: zumba ze Studiem Dance-Fit Lidia Kulik, SOCATOTS Piłkarskie Maluszki, Strzelnica Airsoftowa zorganizowana przez Perun Suwałki, animacje Hufca ZHP Suwałki czy stoisko gastronomiczne Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Suwałkach.

Będą też zmagania sportowe na zewnątrz. O godzinie 10:00 nad zalewem Arkadia zacznie się II Suwalski Bieg ,,Policz się z cukrzycą”, a w samo południe na lodowisku miejskim przy ulicy Szpitalnej mecz hokejowy, którego organizatorem są Białe Niedźwiedzie.     

W dniu finału do siebie zaprasza też Centrum Handlowe Suwałki Plaza gdzie staną stoiska organizacji pozarządowych z możliwością pomiaru ciśnienia, malowania twarzy oraz balonami.