Piękna scenografia, kolorowe kostiumy, porywająca muzyka, festiwal świateł i 170 roztańczonych dzieciaków. Wszystko to w najnowszej produkcji Suwalskiego Ośrodka Kultury, ,,Zuzia i przyjaciele” w reżyserii Iryny Popovej. Ropulia Pryszcz i jej szajka próbowała przejąć przejąć skarb, który Zuzi zostawił tata. Czy się udało?

Barwna historia odważnej i szczodrej dziewczynki uczy różnicy między byciem hojnym a rozrzutnym i pokazuje, na czym polega prawdziwa wartość pieniędzy. Przypomina dzieciom i dorosłym, że warto być samodzielnym, odważnym, ufać przyjaciołom i nie poddawać się, bo nawet z najtrudniejszej sytuacji zawsze jest wyjście.

Ten dynamiczny spektakl to jednocześnie koncert wypełniony tańcem i piosenkami. Zaprowadzi nas na dachy miasta, do cyrkowego namiotu, a nawet w odmęty Czarnej Hańczy. Oprócz obdarzonej wielkim sercem i tryskającej szalonymi pomysłami Zuzi, jej wiernych i szczerych przyjaciół, bandy przebiegłej Ropulii, spotkamy także łakomego suma, muzykalne rybki, nieporadnych opryszków i uczynnych listonoszy.

Spektakl będzie można zobaczyć w sobota, 10.02.2018, o godzinie 18.00 w sali im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5. Bilety do naabycia w kasie SOK.

fot.: SOK Suwałki, Piotr Kopciał