W związku z setną rocznicą  odzyskania niepodległości przez Polskę odbędzie się szereg wydarzeń o charakterze ogólnokrajowym ale też lokalnym. Z tej okazji aż 70 różnych wydarzeń odbędzie się na przestrzeni całego roku w Suwałkach. Całość zorganizuje społeczny komitet, który składa się z mieszkańców Suwałk.

W grudniu minionego roku Prezydent Suwałk i Przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach wystąpili z zaproszeniem do pracy w komitecie organizacyjnym do około 150 osób, które reprezentują praktycznie wszystkie środowiska oraz grupy wiekowe. Swój udział w pracach komitetu potwierdziło dokładnie 110 osób.

- Żałuję, że na nasze zaproszenie nie odpowiedziały służby mundurowe oraz osoby ważne z racji zajmowanych stanowisk, a będące naszymi mieszkańcami. Lista osób, które mogą wziąć udział w pracach Komitetu nie jest oczywiście zamknięta – powiedział Czesław Renkiewicz. Wśród już planowanych w Suwałkach przedsięwzięć w ramach obchodów 100-lecia niepodległości znajdą się między innymi konferencja popularnonaukowa poświęcona tematyce niepodległości Polski, koncert gwiazdy czy plenerowe rekonstrukcje historyczne – poinformował Zdzisław Przełomiec, Przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach.

100 rocznia niepodległości suwałki