O pomoc dla Zuzi Zalewskiej w walce z chorobą proszą rodzice dziewczynki. 4-latka choruje na niezwykle rzadką chorobę Baattena, która prowadzi do stopniowego wyniszczenia organizmu - dziecko przestaje chodzić, widzieć i słyszeć. Jedyną szansą dla Zuzi jest leczenie w Niemczech, które kosztuje rocznie 700 tysięcy dolarów.

Zuzia urodziła się 30 stycznia 2014 roku. Jest radosnym i zawsze uśmiechniętym dzieckiem. Mając 3,5 roku przeszła pierwszy atak padaczki. Przeprowadzone badania dały przerażająca diagnozę - ceroidolipofuscynoza typu II, zwana inaczej chorobą Battena. Jest to niezwykle rzadka choroba genetyczna. Dziecko stopniowo przestaje chodzić, widzieć, słyszeć, traci kontakt z otoczeniem. Choroba prowadzi do wyniszczenia organizmu i śmierci w wieku 8-12 lat.

Jedyną szansą dla Zuzi jest zakwalifikowanie się do leczenia w Niemczech lekiem Brineura spowalniającym proces choroby. Koszt leczenia został wyceniony na 700 tysięcy dolarów rocznie. Do tego konieczna jest ciągła i intensywna rehabilitacja ruchowa i logopedyczna.

Obecnie Zuzia ma znacznie opóźniony rozwój mowy, ale wszystko rozumie i stara się komunikować najlepiej jak tylko potrafi.

- Zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe na ratowanie życia naszej córki. Pomóżmy jak najdłużej zachować na jej twarzy uśmiech - proszą Magdalena i Łukasz Zalewscy, rodzice Zuzi.

4 marca w godzinach 12:00 - 17:00 w Szkole Podstawowej nr 11 zostanie zorganizowana ,,Aktywna Akcja Charytatywna dla Zuzi Zalewskiej”. W programie przewidziane są warsztaty sportowe dla dzieci oraz dorosłych m.in. piłki nożnej, piłki siatkowej, karate kyokushin, boksu, różnego rodzaju fitness i związane z tym pokazy, a także mini targi lokalnych przedsiębiorstw, konkursy dla dzieci oraz wiele innych atrakcji dla wszystkich. Będą również licytacje oraz losowanie atrakcyjnych nagród.

- Zwracamy się z prośbą o wsparcie inicjatywy i podarowanie na rzecz akcji różnego rodzaju bonów, voucherów, gadżetów, które zostaną przekazane jako nagrody w losowaniu podczas trwania imprezy oraz do licytacji. Celem akcji jest zbiórka środków pieniężnych potrzebnych do ratowania życia chorej Zuzi - informują organizatorzy akcji.

Osoby, które chcą przekazać gadżety lub bony na aukcję charytatywną powinni kontktować się z orgnizatorami - tel. 794 470 321, e-mail: aktywna-akcjacharytatywna@wp.pl,

Wszelkie wpłaty można kierować na konto Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 tytułem 32597 Zalewska Zuzanna - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia. Można też przekazać 1% podatku. Wystarczy w rozliczeniu rocznym wpisać KRS0000037904, a w polu informacje uzupełniające: 32597 Zalewska Zuzanna.