180 imprez kulturalnych i sportowych odbędzie się w tym roku w Suwałkach. To między innymi koncerty zespołu Pectus, Natalii Szroeder i Power Play. Nie zabraknie również cyklicznych imprez - Suwałki Blues Festival i RESO Suwałki 10,5 - Miejskie Święto Biegania.

Dziś (2 marca) w suwalskim ratuszu na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej zaprezentowano kalendarz wydarzeń kulturalnych i sportowych, które odbędą się w tym roku w Suwałkach. W kalendarzu znalazło się 180 różnych imprez, w tym 36 wydarzeń sportowych organizowanych przez OSiR i 110 imprez kulturalnych z udziałem Suwalskiego Ośrodka Kultury, w tym największe i sztandarowe imprezy kulturalne Miasta Suwałki, coroczne święta i rocznice państwowe.

- W naszym kalendarzu znajdują się zarówno imprezy cykliczne, jak i nowe propozycje. Nasza oferta jest bardzo różnorodna, bogata i każdy znajdzie w niej coś dla siebie-mówił podczas konferencji Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

W tym roku w naszym mieście wystąpią takie zespoły jak Pectus, Natalia Szroeder czy Power Play. W mieście odbędzie się też szereg dużych imprez sportowych, wśród nich PZLA Mistrzostwa Polski w Sztafetach i Welobojach 2018, RESO Suwałki 10,5 - Miejskie Święto Biegania, OSiR on Tour, a także mecze ligowe suwalskiego Ślepska i Wigier.

Nie zabraknie również Suwałki Blues Festival. Gwiazdy, które wystąpią podczas jedenastej edycji festiwalu poznamy jeszcze w marcu. Zupełnie oddzielną pozycję w kalendarzu zajmują wydarzenia związane z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Suwałkach. To ponad 40 różnych imprez ogólnomiejskich przygotowywanych przez Miasto Suwałki, suwalskie instytucje kultury, a także organizacje pozarządowe oraz ponad 290 działań zaplanowanych przez miejskie placówki oświatowe.