Prezydent, radny, urzędnicy i... pusta sala. Tak wyglądały pierwsze konsultacje w sprawie Suwalskiej Karty Mieszkańca.

Wczoraj (19 marca) o godzinie 17:00 w Szkole Podstawowej nr 4 miały się odbyć pierwsze konsultacje społeczne w sprawie Suwalskiej Karty Mieszkańca. Na suwalczan czekali prezydent Czesław Renkiewicz, radny Zbigniew De-Mezer, kierownik biura prezydenta Kamil Sznel oraz urzędnik z Wydziału Spraw Społecznych suwalskiego ratusza.

Spotkanie jednak odwołano, gdyż nie przyszedł na nie żaden z mieszkańców.

- Ponad 1200 smsów wysłanych do mieszkańców, informacja na profilu facebook o zasięgu ponad 1400 osób, emisja zaproszenia na antenie lokalnego radia oraz informacja w lokalnych mediach. Promocja tych spotkań nie była raczej powodem takiej, a nie innej frekwencji - powiedział Kamil Sznel, kierownik biura prezydenta Suwałk.

- Być może mieszkańcy Suwałk nie są zainteresowani taką formą konsultacji, którą im zaproponowaliśmy. Być może uchwała spełnia ich oczekiwania. Być może byli zajęci zakupami, bo w niedzielę sklepy były zamknięte. Przed nami jeszcze trzy dni konsultacji i mam nadzieję, że suwalczanie skorzystają z tej oferty - dodał Kamil Sznel.

Kolejne konsultacje odbędą się dziś (20 marca) w III Liceum Ogólnokształcącym, jutro (21 marca) w Aquaparku oraz w czwartek (22 marca) w Szkole Podstawowej nr 10. Wszystkie spotkania odbędą się o godzinie 17:00.

Przypominamy, że Suwalska Karta Mieszkańca ma na celu zaoferowanie mieszkańcom wielu zniżek m.in. tańszych biletów na przejazdy komunikacją miejską, tańszych biletów do aquaparku i innych obiektów sportowych, a także do zniżek przy zakupie biletów wstępu do Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Suwalską Kartę Mieszkańca będzie mógł otrzymać każdy mieszkaniec naszego miasta, który rozlicza się z podatku w Urzędzie Skarbowym w Suwałkach. Otrzyma ją również rolnicy posiadającym gospodarstwo rolne na terenie Suwałk oraz osoby bezrobotne.

Cały projekt jest dostępny tutaj >>