Zespół Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna” znalazł się w gronie finalistów XIV edycji nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego – Podlaskiej Marki.

Trwa głosowanie na Podlaską Markę Roku. Szansę na zdobycie tego tytułu ma Zespół Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna”. Od 67 lat jest ambasadorem suwalskiej i narodowej kultury, uhonorowany w 2001 roku medalem „Zasłużony dla Miasta Suwałk”. Koncertował w wielu ośrodkach w kraju u za granicą.

Zespól powstał w 1951 roku i niemal od początku pracy artystycznej rozpoczął intensywną działalność koncertową. Chór i sekcja baletowa stanowiły ogółem 140 osób. Repertuar zespołu stanowiły głównie pieśni i tańce regionów, a także pieśni do tekstów Marii Konopnickiej. Podlaska Marka to przegląd nowych rozwiązań, trendów, smaków. To ranking układany przez mieszkańców Podlaskiego pokazujący, co w ostatnim czasie nas zachwycało i zaskakiwało. Każdy może zgłosić swojego kandydata do Nagrody Podlaska Marka.

Aby oddać głoś na Zespół Pieśni i Tańca "Suwalszczyzna" należy wejść na stronę: http://podlaskamarka.pl/kandydaci/zespol-piesni-tanca-suwalszczyzna/