Znani są już artyści, którzy wystąpią na tegorocznym Suwałki Blues Festival. Lista około 200 wykonawców oraz program wydarzenia został zaprezentowany wczoraj w Suwalskim Ośrodku Kultury podczas koncertu „Rozgrzewka przed SBF 2018".

Podczas czterech dni festiwalu wystąpi 200 muzyków. Najważniejsi z nich to Eric Burdon & The Animals z Wielkiej Brytanii, Mavis Staples ze Stanów Zjednoczonych oraz pochodzący z Raczek Organek.

Suwałki Blues Festival odbędzie się w tym roku w dniach 5-8 lipca. Organizatorzy jak co roku zaplanowali ustawienie dwóch scen plenerowych. Koncerty odbędą się również w pięciu klubach, a także na mobilnej platformie, która przejedzie z paradą motocykli.

- Nie zwalniamy tempa. Cały czas pracujemy nad tym, by rozwijać program i idee Suwałki Blues Festivalu. Nasze bluesowe świeżo jest już marką. Teraz musimy odpowiednio nią kierować, tak by spełnić oczekiwania fanów tego festiwalu oraz muzyki. Mogę zapewnić, że jak co roku dołożyliśmy starań, by pierwszy lipcowy weekend w Suwałkach był niezapomniany - mówił Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.Podczas 11. edycji SBF wystąpią również:

SOUTHERN AVENUE (USA)
THORBJØRN RISAGER & THE BLACK TORNADO (DK)
NUNO MINDELIS (BRA)
VANESA HARBEK BAND (ARG/PL)
SEBASTIAN RIEDEL & CREE (PL)
LITHUANIAN BLUES ORCHESTRA (LT)
MAKAR & CHILDREN OF THE CORN (PL)
MOSCOW BEATBALLS (RUS)
TWO TIMER (PL)
SMOOTH GENTLEMAN (PL)
WHY DUCKY (PL)
COTTON WING (PL)
BLUESMASZYNA (PL)
BLUES SZWAGIERS (PL)
BLUES TIME (PL)
DANNY BOY EXPERIENCE (PL)
ART BLUES BAND (PL)
YATE (PL)
PIANO BLUES BAND (PL)
DRESZCZ BLUES BAND (PL)
SUWALSKA ORKIESTRA KAMERALNA (PL)

oraz wielu innych