Z propozycją wprowadzenia bezpłatnej komunikacji miejskiej wystąpili radni klubu „Łączą nas Suwałki". Władze miasta przychyliły się do wniosku. Prezydent Czesław Renkiewicz podpisał już projekt uchwały w tej sprawie. O tym, czy propozycja zostanie przyjęta zdecydują radni.

- Uważam, że to słuszne i potrzebne działanie, dlatego też zaproponuje radnym, by uchwała z takim zapisem została przyjęta. Dzięki takiemu rozwiązaniu przede wszystkim uruchamiamy kolejny instrument prospołeczny dla naszych mieszkańców, a dodatkowo wpłyniemy na ograniczenie ruchu samochodów osobowych w okolicach szkół oraz będziemy promować transport publiczny - tłumaczy Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Oprócz dzieci, młodzieży i studentów na tańszą komunikację miejską będą mogli liczyć dorośli, którym ratusz przygotował 20% zniżki. Natomiast dorośli z rodzin wielodzietnych, niepełnosprawni z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności i seniorzy będą mogli skorzystać z 50% zniżki.

Warunkiem uzyskania ulg będzie posiadanie Suwalskiej Karty Mieszkańca. Kartę będą mogły otrzymać osoby, które rozliczą się z podatku dochodowego od osób fizycznych w suwalskim Urzędzie Skarbowym i zadeklarują w swoim zeznaniu miejsce zamieszkania w Suwałkach. 

O tym, czy zniżki w tej wysokości zostaną wprowadzone zdecydują jeszcze w tym miesiącu suwalscy radni.