Z każdym rokiem w naszym mieście przybywa osób, które jeżdżą rowerami. Jedni wybierają taki środek komunikacji, by dojechać do pracy lub szkoły, drudzy by aktywnie spędzić czas. Nad tym, jak ułatwić im poruszanie się po mieście rozmawiano wczoraj na specjalnym spotkaniu.

Wczoraj (26 kwietnia) w Aquaparku odbyło się spotkanie z oficerami rowerowymi działającymi w strukturach Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach, na którym przedstawiono stan istniejącej infrastruktury rowerowej i plany jej rozwoju.

Na spotkaniu mieszkańcy mogli również przekazać swoje uwagi i spostrzeżenia.

Jeden z mieszkańców poprosił o usunięcie znaku pomiędzy ścieżką rowerową a chodnikiem na ulicy Świerkowej, gdyż jest mało widoczny i stanowi zagrożenie dla poruszających tam osób.

- Tak wiemy o tym, że znak stoi w złym miejscu. Poinformowaliśmy już wykonawcę, by to poprawił – poinformował Tomasz Drejer, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni.

Na spotkaniu padła również propozycja lepszego oznakowania przejazdów dla rowerzystów poprzez pomalowanie ich na czerwono. - Rozpatrywaliśmy taką możliwość, jednak po skontaktowaniu się z zarządcami dróg w miastach, gdzie takie rozwiązanie zastosowano, zrezygnowaliśmy z tego. Dowiedzieliśmy się, że tak pomalowane przejazdy są bardzo śliskie i stanowią duże zagrożenie - poinformowali oficerowi rowerowi.

Rowerzyści zwracali również uwagę na szkła z rozbitych butelek na ścieżkach rowerowych. Dyrektor ZDiZ poprosił, by takie miejsca zgłaszać do oficerów rowerowych, którzy zlecą ich uprzątnięcie.

Tego typu spotkania mają odbywać się dwa razy do roku - w kwietniu i wrześniu.

oficer rowerowy suwalki

oficer rowerowy suwalki

oficer rowerowy suwalki

oficer rowerowy suwalki