Lada dzień na suwalskie ulice wyjedzie zupełnie nowy autobus. Suwalskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej za prawie 1,3 miliona złotych kupiło przegubowy Solaris. Autobus może przewieźć 140 osób.

Nowy Solaris to autobus z silnikiem na olej napędowy. Wykorzystywany będzie głównie do dowozu osób pracujących w fabrykach na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

- Od dłuższego już czasu myślimy o wymianie naszych niezbyt starych, ale już kilkuletnich autobusów na nowsze bardziej proekologiczne. Na razie analizujemy jakie są możliwości oraz trendy. Na pewno w październiku będziemy składać wniosek i starać się o środki z Unii Europejskiej na zakup autobusów hybrydowych bądź elektrycznych - poinformował Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Miasto prowadzi również prace koncepcyjne dotyczące analizy obecnie funkcjonujących połączeń autobusowych w naszym mieście. Dodatkowo prowadzone są przygotowania do znalezienia potencjalnych miejsc, gdzie mogłyby powstać szybkie stacje ładowania autobusów elektrycznych.