Wydłużenie pracy urzędu miasta oraz konsultowanie z mieszkańcami wszystkich ważnych dla miasta inwestycji - to pierwsze obietnice przedwyborcze Grzegorza Mackiewicza. Kandydat zaprezentował się dziś na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

- Obecnie dokonują się dziejowe zmiany w naszym kraju. Rząd Prawa i Sprawiedliwości zmienia Polskę i to jest ostatnia szansa na zmianę także w Suwałkach. Czas najwyższy, aby dokonać w naszym mieście skoku cywilizacyjnego i wykorzystać te wszystkie możliwości, które daje dobra zmiana Prawa i Sprawiedliwości w całej Polsce - powiedział Grzegorz Mackiewicz.

Kandydat zadeklarował, że jeśli zostanie prezydentem Suwałk, będzie konsultował z mieszkańcami ważne dla miasta inwestycje. - Obecnie z mieszkańcami konsultuje się 1% wydatków w ramach budżetu obywatelskiego, my chcemy z Suwalczanami rozmawiać o wszystkich ważnych wydatkach - powiedział Grzegorz Mackiewicz.

Kolejną propozycją jest wydłużenie pracy urzędu miasta. Grzegorz Mackiewicz chce, aby przynajmniej jeden dzień mieszkańcy byli obsługiwani dłużej np. do godziny 18:00.

Grzegorz Mackiewicz jest historykiem i managerem z dyplomem MBA. Obecnie jestem dyrektorem Zakładu Gazowniczego w Białymstoku oraz przewodniczącym rady powiatu suwalskiego. Był też prezesem Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz komendantem suwalskiej straży miejskiej.

- Grzegorz Mackiewicz jest dobrze przygotowany do pełnienia funkcji prezydenta Suwałk. Nie idzie na to stanowisko dla korzyści, gdyż dziś zarabia więcej niż prezydent miasta. To jest ten gest służby. Mam nadzieję, że wszechstronne doświadczenie pana Grzegorza Mackiewicza i jego program, który przedstawi, przekona mieszkańców Suwałk i zostanie prezydentem miasta - powiedział Jarosław Zieliński.

- W naszym mieście jest układ postkomunistyczny, grupa trzymająca władzę, która tyle lat się trzyma. Czas to zmienić - dodał Jarosław Zieliński.