Już w piątek w naszym mieście rozpoczną się Juwenalia. Na scenie wystąpi After Party, Jamal oraz C-BOOL. Impreza odbędzie się w Parku Konstytucji 3 Maja.

W tym roku, ze względu na budowę hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Zarzecze, impreza została przeniesiona do Parku Konstytucji 3 Maja. Święto studentów rozpocznie się 1 czerwca (piątek) o godzinie 16:00. Uczelnia zapowiedziała szereg atrakcji m. in. pokazy taneczne i akrobatyczne, konkursy z nagrodami, a następnie występ muzycznych gwiazd.

- Każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Na scenie wystąpi zespół Afert Party, czyli disco polo w najlepszej odsłonie, niezwykle ceniony Jamal ze wspaniałą mieszanką reagge i rocka oraz jeden z najlepszych dj-ów nie tylko w Polsce, ale i na świecie C-BOOL, znany z takich przebojów jak: Never Go Away, Magic Symphony, czy Wonderland – poinformował Dawid Harasim, rzecznik prasowy PWSZ.

2 czerwca (sobota) upłynie pod znakiem sportu. Studenci i przyjaciele PWSZ pobiegną w BIEGU AKADEMICKIM na 3,5 km w ramach debiutów na RESO 10,5 Miejskim Święcie Biegania. Na Placu Marii Konopnickiej w strefie PWSZ będzie można zbadać poziom cukru, zmierzyć ciśnienie czy poznać zasady udzielania pierwszej pomocy. Natomiast schody siedziby suwalskiej uczelni zamienią się w strefę kibica z muzyką na żywo.

3 czerwca (niedziela) to Piknik rodzinny “PWSZ dzieciom”. Jest to akcja organizowana wspólnie z Suwalskim Ośrodkiem Kultury, a jednocześnie zwycięski projekt Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego. W godzinach 12.00 – 18.00 w Parku Konstytucji 3-go Maja na całe rodziny czekać będzie wiele atrakcji.