Dużym zainteresowaniem cieszy się uruchomiona przez władze Suwałk aplikacja „NaprawmyTo.pl”. Przez trzy tygodnie jej funkcjonowania suwalczanie nanieśli na mapę ponad sto usterek i problemów. Ponad połowa z nich została już naprawiona przez miejskie służby.

11 czerwca władze Suwałk uruchomiły aplikację miejską „NaprawmyTo.pl”. Jest to narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy Suwałk mogą w szybki i wygodny sposób zgłosić problemy, czy też usterki, jakie dostrzegają w naszym mieście.

Przez trzy tygodnie suwalczanie zamieścili już ponad 100 zgłoszeń. 60 problemów i usterek zostało już naprawionych przez miejskie służby, 28 jest w trakcie naprawy, 11 czeka na sprawdzenie, a 5 ze względu np. na położenie usterki na gruncie prywatnym nie mogą być naprawione przez miejskie jednostki.

Mieszkańcy najczęściej zgłaszają problemy z rozkładami jazdy komunikacji miejskiej, uszkodzone znaki, dziury w drodze, zapadnięte studzienki, spożywanie alkoholu w miejscu publicznym oraz źle zaparkowane lub opuszczone samochody.

Usterkę lub inny problem można zgłosić na stronie www.naprawmyto.pl/suwalki.