Suwałki Blues Festival minął, a już niedługo w naszym mieście odbędzie się kolejny festiwal. Nie będzie to jednak impreza muzyczna, a filmowa. W programie organizatorzy przewidzieli konkurs filmów krótkometrażowych, spotkania z artystami, projekcje filmów w plenerowym kinie, a nawet warsztaty z Krzysztofem Zanussim.

W dniach 27 - 29 lipca w Suwałkach odbędzie się druga edycja Festiwalu Filmowego Suwałki "notofest". Pierwszego dnia w Suwalskim Ośrodku Kultury odbędą się warsztaty filmowe dla początkujących z zakresu reżyserii, sztuki operatorskiej, realizacji dźwięku i montażu filmowego. Wieczorem natomiast odbędzie się projekcja filmów krótkometrażowych, spotkanie z twórcami oraz projekcja filmu "Diversion End" Michała Krzywickiego.

28 lipca odbędą się warsztaty filmowe Masterclass z jednym z najwybitniejszych reżyserów polskiego kina Krzysztofem Zanussim. Tego samego dnia odbędzie się wyłonienie zwycięzców spośród twórców filmów krótkometrażowych, na które organizatorzy czekają do 15 lipca na stronie notofest.pl. Filmy fabularne nie mogą być krótsze niż minuta i nie dłuższe niż 15 minut.

W ramach festiwalu 28 lipca w Parku Marii Konopnickiej w specjalnie ustawionym kinie plenerowym odbędzie się projekcja filmu "Najlepszy" Łukasza Palkowskiego oraz spotkanie z jego twórcami.

Ostatniego dnia festiwalu (29 lipca) w Suwalskim Ośrodku Kultury odbędzie się projekcja filmów krótkometrażowych,, natomiast wieczorem nad Zalewem Arkadia - projekcja filmów "Cicha noc" Piotra Domalewskiego i "Wieża. Jasny dzień" Jagody Szelc.

Patronem medialnym festiwalu jest Kurier Suwalski.

Szczegółowy program festiwalu >>