Z okazji święta Suwałk przygotowano trzy dni atrakcji. Oprócz koncertu Kasi Moś, Natalii Szroader i zespołu Pectus odbędzie się jarmark z rzemiosłem, rękodziełem i lokalnymi przysmakami oraz występy lokalnych zespołów.

Tegoroczny Jarmark Kamedulski rozpocznie się 10 sierpnia koncertem KASI MOŚ z zespołem. W ubiegłym roku reprezentowała Polskę w 62. konkursie Piosenki Eurowizji. Artystka ma na koncie współpracę takimi artystami jak Kelly Osbourne, Mya, Carmen Electra, Eva Longoria, czy bliska suwalczanom Orkiestra AUKSO. W Suwałkach wystąpi z koncertem podczas tegorocznej Gali Włóczni Jaćwingów. Koncertowo będzie również na Dywaniku u Marii, gdzie zagra suwalski MUV.

W sobotę (11.08) od godziny 19:00 centralne skrzyżowanie miasta przy miejskim parku rozbrzmi muzyką. Na plenerowej scenie pojawi się uznawana za jedną z najzdolniejszych i najbardziej popularnych wokalistek młodego pokolenia Natalia Szroeder. Gwiazdą wieczoru będzie zespół PECTUS, laureat Słowika Publiczności na Sopot Festiwal 2008, dwóch Super Jedynek w 2013 roku oraz zdobywca trzech Złotych Płyt. Nie zabraknie największych przebojów braci Szczepaników, takich jak To, co chciałbym Ci dać, Jeden moment, Barcelona, czy Iluzja. Wieczór zakończymy widowiskowym pokazem sztucznych ogni.