Sędzia Waldemar M. z Sądu Okręgowego w Suwałkach, który będąc pod wpływem alkoholu, spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia, został zawieszony w czynnościach służbowych.

- Dziś (6 sierpnia) prezes Sądu Okręgowego w Suwałkach zdecydował o natychmiastowej przerwie w czynnościach służbowych sędziego Waldemara M. do czasu wydania uchwały przez Sąd Dyscyplinarny, nie dłużej niż na miesiąc - poinformował Marcin Walczuk, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Suwałkach.

Prezes suwalskiego sądu dodatkowo o powyższym fakcie zawiadomił Ministra Sprawiedliwości, Prezesa Sądu Apelacyjnego w Białymstoku oraz Sąd Dyscyplinarny.

Sędzia Waldemar M. pełnił funkcję Przewodniczącego II Wydziału Karnego Sądu Okręgowego w Suwałkach. Dziś na ręce prezesa sądu złożył rezygnację z tej funkcji. Jego obowiązki służbowe przejmie Zastępca Przewodniczącego Wydziału Sędzia Ryszard Filipow.

Przypominamy, iż suwalski sędzia 3 sierpnia spowodował kolizję na ulicy Utrata i uciekł z miejsca zdarzenia w kierunku Augustowa.

Waldemar M. został zatrzymany przez augustowskich policjantów. Mężczyzna nie chciał poddać się badaniu alkomatem. Twierdził, że nie ma takiego obowiązku, gdyż ma sędziowski immunitet. Na zbadanie trzeźwości zgodził się, dopiero gdy na miejsce przybył prokurator. Alkomat wykazał 1,8 promila.