Dziś odbędzie się gala wręczenia Włóczni Jaćwingów. Statuetki trafią w ręce osób, firm oraz organizacji, które odniosły wybitne osiągnięcia oraz zasłużyły się dla Suwałk w minionym roku. Do kogo trafią nagrody?

Dziś (10 sierpnia) podczas uroczystej gali w Suwalskim Ośrodku Kultury przyznanych zostanie siedem Włóczni Jaćwingów. Udało nam się ustalić, kto je otrzyma.

Nagrodę otrzyma firma produkująca drzwi Drewlux za wspieranie sportu i za podejmowane działania charytatywne, Jolanta Lauryn za aktywizację suwalskich seniorów, spółka Recman za wpieranie w naszym mieście sportu, Andrzej Lewkowicz za działania na rzecz młodzieży, przedsiębiorców oraz ochrony zdrowia.

Nagrodę odbiorą również przedstawiciele Spółdzielni Socjalnej "Perspektywa", która prowadzi Ośrodek Profilaktyki i Wsparcia dla Osób Nietrzeźwych Uzależnionych i Bezdomnych w Suwałkach, Karol Świerzbin za zaangażowanie w życie społeczne oraz prowadzenie Centrum Informacji Turystycznej oraz Zespół Pieśni i Tańca "Suwalszczyzna", który od prawie 70 lat kontynuuje wielopokoleniowe dzieło, porywa do tańca, popularyzując rodzimą kulturę.