Wszystko na to wskazuje, że Alicja Andrulewicz zostanie dyrektorem Suwalskiego Ośrodka Kultury. Za tym by objęła to stanowisko głosowało osiem osób z dziewięcioosobowej specjalnie powołanej komisji. Rekomendacja trafiła na biurko prezydenta Suwałk.

O stanowisko dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury zabiegały trzy osoby - pełniąca obowiązki dyrektora SOK-u Alicja Andrulewicz, była dyrektor SOK-u Bożena Kamińska oraz instruktor teatralny Jolanta Hinc-Mackiewicz.

Wczoraj (13 sierpnia) odbyło się posiedzenie dziewięcioosobowej komisji konkursowej, która przesłuchała kandydatów na dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury. Komisja konkursowa w głosowaniu jawnym wskazała, że najlepszym kandydatem do objęcia funkcji dyrektora SOK jest Alicja Andrulewicz. Kandydatka zdobyła osiem głosów komisji. Jedna osoba zagłosowała za kandydaturą Jolanty Hinc-Mackiewicz. Natomiast Bożena Kamińska nie uzyskała żadnego poparcia.

Ostatecznie komisja zarekomendowała, by funkcję dyrektora SOK objęła Alicja Andrulewicz i taką też propozycję przedstawiła prezydentowi Suwałk.