Siedem propozycji zmian w suwalskiej oświacie przedstawił na kolejnej konferencji prasowej Grzegorz Mackiewicz - kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Suwałk.

Kandydat PiS chce wybudować w Suwałkach trzy nowe żłobki. - Jak mamy zachęcić młodych ludzi do przyjazdu do Suwałk, jeśli brakuje miejsc w żłobkach? - pytał.

Grzegorz Mackiewicz zwrócił również uwagę na problem braku szkoły przy nowych osiedlach przy ulicy Sportowej i Wojska Polskiego. - Szkoła Podstawowa nr 4 to jest za mało. Ktoś zaplanował rozwój tej części miasta, a teraz dopiero będzie remont i rozbudowa szkoły. To co najmniej dwa lata za późno - powiedział Grzegorz Mackiewicz.

Kandydat Prawa i Sprawiedliwośći na prezydenta Suwałk chce również zadbać o nauczycieli. Proponuje podnieść stawki dla nauczycieli za zajęcia pozalekcyjne przygotowujące do matury, egzaminów i konkursów, wprowadzić nagrodę dla nauczycieli w wysokości 10 tysięcy złotych za osiągnięcia maturalne i konkursowe uczniów oraz podwyższyć dodatki motywacyjne.

Grzegorz Mackiewicz zaproponował również wprowadzenie międzynarodowej matury oraz nauczania dwujęzycznego w przynajmniej jednej średniej szkole, zwiększenie liczby etatów psychologiczno-pedagogicznych w szkołach oraz zmienienie zasad podziału klas, w których uczy się powyżej 20 uczniów na grupy przedmiotowe (języki obce, w-f, itp.)