Za nami Wigry MTB Maraton, szlagierowy etap Międzynarodowych Maratonów Kresowych z trasą  w Wigierskim Parku Narodowym. W wyścigu wystartowali zawodnicy z  Polski, Litwy, Białorusi i Rosji.

Na głównym dystansie BLU Maraton o zwycięstwo rywalizowała czteroosobowa grupa. Najszybszym finiszem popisał się niezwykle skuteczny w takich sytuacjach Domas Manikas (BIKEXPERT Cycling team), który wyprzedził innego zawodnika z Litwy Sarunasa Paceviciusa (SM Gaja Sprint-rowery.pl). Trzecie miejsce zajął kolega klubowy Sarunasa - Piotr Krysiewicz, Sportowcy nie lubią czwartego miejsce, ale w tym gronie, taka lokata młodego zawodnika drużyny gospodarzy MTB Suwałki Krzysztofa Żebrowskiego jest dużym osiągnięciem. W pierwszej dziesiątce było znalazło się po pięciu kolarzy z Polski i Litwy.

Wśród kobiet doszło do ciekawego pojedynku między Litwinką Silviją Paceviciene, która dwukrotnie w poprzednich sezonach zwyciężyła w klasyfikacji generalnej, a najlepszą zawodniczką obecnego sezonu Marzeną Moniuszko. W bezpośredniej konfrontacji lepsza okazała się zawodniczka z Litwy.

Na dystansie Peleton APG Mini Vetkuro ponownie zwyciężył dwunastolatek z Białorusi Aliaksandr Lepesha (Velogrodno), który wyprzedził dwóch jedenastolatków z Litwy: Domasa Butkusa i Ignasa Kertenisa. Wśród dziewcząt najszybsza była Nikola Gliniecka (Sokólski Klub Kolarski „Sokół”), która wyprzedziła Alicję Lachowicz i Aiste Butautaite.

Wigry maraton kresowy

Wigry maraton kresowy

Wigry maraton kresowy

Wigry maraton kresowy