Już w najbliższą niedzielę odbędą się obchody Europejskiego Dnia Bez Samochodu. Jak co roku z tej okazji z osiedla Północ do Parku Konstytucji 3 Maja przejedzie kolumna rowerzystów. Na uczestników czekają liczne atrakcje, a także cenne nagrody.

Przejazd rowerzystów zaplanowano na niedzielę (16 września). Cykliści z Czesławem Renkiewiczem na czele wyruszą o godzinie 9:45 z parkingu przy markecie Kaufland przy ulicy Kowalskiego. Najpierw rowerzyści pojadą na budowaną obwodnicę Suwałk, a następnie ulicami Reja i Kościuszki do Parku Konstytucji 3-Maja.

W Parku odbędzie się minifestyn z wieloma atrakcjami. W tym roku przewidziano gry i zabawy sprawnościowe z nagrodami dla dzieci i młodzieży, quiz wiedzy dla dorosłych, zabawy dla małych dzieci, doradztwo techniczne i regulację rowerów przez specjalistów. Odbędzie się również bezpłatne konsultacje z dietetykami, badanie ciśnienia tętniczego, poziomu cukru we krwi oraz badanie tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Uczestnicy przejazdu mogą wziąć udział w losowaniu trzech rowerów oraz nagród pocieszenia. W losowaniu zwycięzców wezmą udział losy, które uczestnicy przejazdu otrzymają pod marketem Kaufland i wypełnione wrzucą do skrzynki w parku.

16 września przewidziano bezpłatne przejazdy autobusami komunikacji miejskiej dla właścicieli samochodów osobowych, na podstawie posiadanego dowodu rejestracyjnego pojazdu.